چاپ بروشور رنگی

شرکت های بزرگ و کوچک به عنوان راهی برای تبلیغ به چاپ بروشور نیاز دارند، افرادی که در کسب و کار خود قصد استفاده از یروشر را دارند می‌توانند اقدام به چاپ بروشور رنگی نمایند. بروشور یک روش مختصر برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تشویق مردم برای خرید محصولات و خدمات می‌باشد. بروشور کتابچه ای چند صفحه ای یا اگر دقیق بخواهیم بگوییم چند لتی است که برای آموزش استفاده از کالا و خدمات از طرف تولید کنندگان و یا کسانی که میخواهند جنسی را به مشتری معرفی کنند تولید و چاپ می‌شود. این کلمه بدین معنا است که ما در بروشور کالای خود را جامع و کامل اما در فرصتی اندک معرفی می‌‎کنیم. گاهی بروشورها کاربردهای دیگری هم پیدا کرده و جنبه‌ی اطلاع‌رسانی و آموزش‌دهنده پیدا می‌کنند. در ادامه این متن به توضیح بروشور رنگی و نحوه چاپ و قیمت چاپ پروشور خواهیم پرداخت.

بروشور چیست؟

بروشور واژه‌ای فرانسوی و به معنای دوختن است، بروشورها در بیشتر مواقع جنبه تبلیغات هر مجموعه ای را برعهده دارند و در برخورد با افراد دیگر که نیاز به دانستن درباره خدمات، ویژگی‌ها و یا محصولات هر شرکت دارند، کاربرد دارد. بروشور رنگی و یا حتی سیاه سفید در دو یا چند صفحه طراحی می‌شوند و در بروشور‌های رنگی عموماً از رنگ‌هایی استفاده می‌شود که مرتبط با کالا، خدمات و یا لوگوی شرکت بوده و با آن هارمونی داشته باشد که این موضوع به نظر و سلیقه‌ی تیم طراحی بستگی دارد.

قیمت چاپ بروشور رنگی

طراحی بروشور رنگی

بسیاری از افرادی که اندکی با طراحی آشنایی دارند گمان می‌کنند، طراحی بروشور کار ساده ای است و با استفاده از هر نرم افزار ساده ای می‌توان آن را طراحی کرد. تا حدودی این موضوع صحیح است، طراحی بروشور نیازی به فراگیری نرم‌افزارهای دشوار گرافیکی ندارد اما نیاز به رعایت برخی اصول طراحی دارد که در هنگام چاپ این اصول بسیار تأثیرگذار هستند زیرا ممکن است پس از چاپ ۱۰۰۰ عدد از بروشور اگر موارد مورد نیاز رعایت نشده باشند به نتیجه مطلوب و دلخواه خود نرسید.

از این رو توصیه ما به شما این است که در صورتی که می‌خواهید بروشور تبلیغاتی شرکتی را طراحی کنید اگر در این زمینه مهارتی ندارید یا این کار را به افراد کاردان در این زمینه بسپارید و یا در صورتی که اصرار به انجام اینکار توسط خودتان دارید حتماً با یک گرافیست تبلیغاتی که تجربه طراحی بروشور رنگی را دارد مشورت نمایید.

انواع بروشور رنگی

بروشورها در انواع مختلف طراحی و چاپ می‌شود که این مورد بستگی به نیاز و سلیقه شرکت‌ها دارد، که انواع بروشورها در ادامه نام خواهیم برد.

در ادامه از کلمه ( لت ) استفاده خواهد شد. لت به برگه‌هایی گفته می‌شود که بر روی یکدیگر تا می‌خورند و به شکل زیگزاگ و یا آکاردئونی هستند.

بروشور تک لتی (تک برگه)

این نوع از بروشور معمولا در یک برگه در اندازه های A3، A4، A5، که معمول هستند طراحی و چاپ می‌شوند، بروشور تک لتی ممکن است یک رو و یا دو رو باشد که این موضوع بستگی به هدف بروشور طراحی شده، دارد.

بروشور دو لتی (دو برگه)

بروشورهای دو لتی از دو برگه‌ی به هم پیوسته تشکیل شده است که این بروشور هم مانند بروشور یک لتی در اندازه های A3، A4، A5، متداول است.

بروشور کتابی

این نوع از بروشورها با توجه به مدل‌های دیگر کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا کاربرد محدودتری دارد، بروشورهایی که از ۲۱ صفحه بیشتر هستند به بروشور کتابی معروف هستند، این بروشورها اغلب جنبه تجاری و تبلیغاتی دارد و برای اینکه برگه های آن مقاوم باشند از صفحات گلاسه در چاپ استفاده می‌کنند علاوه بر گلاسه کردن صفحات ممکن است مطابق با سلیقه کارفرما و یا طراح به دلیل ماندگاری بهتر بروشور را سیمی کنند.

انواع کاغذها در چاپ بروشور رنگی

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، کلیه مراحل طراحی تا چاپ و تحویل بروشور، به سلیقه، هدف، نیاز و بودجه سفارش دهندگان بستگی دارد، که براساس آنها یکی از مدل‌های کاغذ را برای بروشور خود انتخاب می‌نمایند. انواع کاغذ در چاپ بروشور به شرح زیر می‌باشد.

کاغذ گلاسه مات و براق

برای چاپ‌های رنگی گزینه مناسبی هستند و از کیفیت خوبی برخوردارند. (از ۱۳۵ گرم الی ۳۰۰ گرم)

کاغذ تحریر

این نوع از کاغذ برای چاپ به روش افست مناسب بوده و نوشتن با خودکار بر روی این کاغذ کار ساده ای است اما بر روی صفحات گلاسه به سادگی نمی‌توان با خودکار نوشت. (از ۸۰ گرم الی ۱۴۰ گرم)

در صورتی که مخاطب بروشور شما کودکان است و یا طرح مورد نظر شما فانتری و کلاسیک است می‌توانید در بین صفحات بروشور در برخی از صفحات از کاغذهای کالک و کتان استفاده نمایید.

قیمت چاپ بروشور رنگی

پیش از هر چیز به شما توصیه می‌کنیم چاپ بروشورهای خود را به مراکز معتبر و رسمی بسپارید زیرا هر اندازه طراحی حرفه‌ای و ویژه ای انجام داده باشید اما کیفیت چاپ شما مناسب نباشد، تمام زحمات طراح با چاپ بی کیفیت از بین خواهد رفت.

قیمت چاپ بروشور رنگی سه لتی A4

تعرفه چاپ بروشور سه لتی در اندازه a4 با تیراژ ۱۰۰۰ تایی بین ۱.۰۰۰.۰۰۰ تا۲.۷۰۰.۰۰۰ تومان خواهد بود، این تفاوت قیمت به عواملی مانند گرماژ و جنس، داشتن روکش سلفون مات یا براق، نوع طرح و … بستگی دارد.

قیمت چاپ بروشور رنگی دو لتی A3

این نوع از چاپ برای بروشورهایی کاربرد دارد که به شکل کتابچه و خط تا از وسط باشند. تعرفه چاپ بروشور دو لتی در اندازه a3 با تیراژ ۱۰۰۰ تایی بین ۱.۳۰۰.۰۰۰ تا ۲.۰۰۰.۰۰۰ تومان خواهد بود. تفاوت قیمت این نوع از چاپ نیز به عواملی مانند گرماژ و جنس، داشتن روکش سلفون مات یا براق، نوع طرح و … بستگی دارد.

قیمت چاپ بروشور رنگی سه لتی و چهار لتی A5

قیمت چاپ این  نوع از بروشور بستگی به تعداد لت‌ها و ابعاد هر لت دارد. تعرفه چاپ بروشور سه لتی و یا چهار لتی ( سه تا زیگزاگ) در اندازه a5 با تیراژ ۱۰۰۰ تایی بین ۱.۸۰۰.۰۰۰ تا ۲.۲۰۰.۰۰۰ تومان خواهد بود. تفاوت قیمت این نوع از چاپ نیز به عواملی مانند گرماژ و جنس، داشتن روکش سلفون مات یا براق، نوع طرح و … بستگی دارد.

ضمناً ممکن است هر یک از قیمت های گفته شده در مجموعه‌های مختلف چاپ مقداری بیشتر و یا مقداری کمتر باشد که هر کدام به دلایلی که گفته شد بستگی خواهد داشت.

مقالات مرتبط

درباره ما

مجتمع چاپ و صحافی محمّد با سابقه نزدیک به ۳۰ سال در این صنعت بزرگ توانسته اندوخته های بسیار ارزشمندی در جهت انجام هرچه بهتر سفارشات مشتریان به دست آورد، از جمله چگونگی به دست آوردن کیفیت بالا در انجام سفارشات، که کیفیت همواره سر لوحه این مجموعه و پرسنل آن بوده است.

لینک های ما

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

طراحی و بهینه سازی توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ oxteam