فروش کاغذ گلاسه

کاغذ یکی از پرکاربرد ترین ابزار در مشاغل چاپ بالاخص در چاپ افست است و باید به کیفیت آن اهمیت داد. به همین دلیل در این متن تلاش شده است تا یکی از معروف ترین کاغذها یعنی کاغذ گلاسه و قیمت فروش کاغذ گلاسه را شرح دهیم، پس تا پایان همراه ما باشید.

معرفی کاغذ گلاسه

کاغذ گلاسه به کاغذی گفته می‌شود که روکشی صاف و براق داشته (روکشی از نوع ژلاتین) و به خاطر سطح صاف و صیقلی آن در چاپ ، جذب جوهر را به صورت یکنواخت دارد . در تولید این کاغذ از نشاسته و پلاستیک استفاده می‌شود.که نشاسته جهت هموارشدن و جذب بیشتر جوهر مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای ضد آب بودن گلاسه پلاستیک به خمیر کاغذ اضافه می‌شود، البته این نوع کاغذ با خمیر چوب و الیاف بازیافتی هم تولید می‌شود. کاغذ گلاسه به دلیل وجود پوشش کوتینگی که به عنوان محافظ روی کاغذ کشیده می‌شود از ورود جوهر به بافت کاغذ جلوگیری می‌کند و مانع مات شدن تصویر یا نوشته روی کاغذ می‌شود.گلاسه به خاطر سطح صاف آن در چاپ از کیفیت و شفافیت بیشتری نسبت به سایر کاغذها برخوردار است، به خاطر این ویژگی از این کاغذ بیشتر در چاپ بروشور‌ها، کاتالوگ ‌ها ومجله ها و… استفاده می‌شود.

انواع کاغذ گلاسه

کاغذ گلاسه در دو نوع مات و براق به فروش می‌رسد. این کاغذ در گرماژهای مختلفی در بازار عرضه و به فروش می‌رسد. هرچه گرماژ آن بالاتر باشد یعنی کاغذ سنگین تر و کیفیت چاپ روی کاغذ بهتر است.

کاغذ گلاسه

کیفیت کاغذ گلاسه

برای تشخیص کیفیت کاغذ به این دو مورد توجه داشته باشیم:

  • از لحاظ ظاهری کدر یا روشن بودن کاغذ
  • هنگام چاپ میزان جذب جوهر و رنگ دانه‌های آن

برای اینکه کیفیت کاغذ ارتقا پیدا کند، معمولا ماده ای به نام کائولین را به مواد دیگری مثل کلسیم کربنات و بنتونیت به خمیر اضافه می‌کنند؛ کائولین بیشتر در معادن چین یافت می‌شود و از این ماده که شامل مقداری اورانیوم و توریم است برای پرکردن فضای بین فیبرهای کاغذ و کوتینگ سطوح استفاده می‌کنند.

سایز و گرماژ کاغذ گلاسه

بیشترین فروش کاغذ گلاسه در ابعاد ۶۰ *۹۰و ۷۰ * ۱۰۰ می‌باشد. اما در سایزهای A3 ، A4 ، A5 هم به فروش می‌رسد.

کاغذ گلاسه ۱۰۰ ، ۱۱۵ ، ۱۳۵ و ۱۵۰گرمی مناسب چاپ با پرینترهای رنگی لیزری یا افست است، اما برای  پرینترهای جوهر افشان کارایی ندارد.

گلاسه ۲۰۰ ،۲۵۰ گرم به بالا را مقوای گلاسه می‌گویند، که برای جلد کتاب و چاپ پوستر و… کارایی دارد و این نوع کاغذ مناسب چاپ با پرینترهای رنگی لیزری و یا افست است و برای پرینترهای جوهر افشان کارایی ندارد.

کاغذ گلاسه در گرماژ کمتر مناسب چاپ مجلات است اما در گرماژ بالاتر یعنی ۲۰۰ به بالا مناسب چاپ پوستر و جلد کتاب می‌باشد.

برندهای کاغذ گلاسه

معروفترین برندهای کاغذ گلاسه مربوط به کشورهای کره جنوبی، چین و اندونزی است ؛ معروفترین برندها عبارتند از: شینهو(Artone) ، هانسل (Hansol) ، موریم (Moorim) ، نویا ( Nevia) ، نیوکرون (  Newcrown) است .

کاربردهای کاغذ گلاسه

علاوه بر چاپ مجلات و کاتالوگ ها که در بالا به آن اشاره شد ، مصارفی در چاپ کتاب ‌های عکس دار، روزنامه، کارت ویزیت، کاغذ رنگی ، کاغذهای کادو نیز دارد، همچنین از کاغذ گلاسه در مراکز سی تی اسکن و ام آر آی و سونوگرافی استفاده می‌شود.

از مقوای گلاسه نیز در صنعت بسته بندی به دلیل ضدآب بودن و نیز شکیل بودن مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشترین مصرف این کاغذ مربوط به چاپخانه ها و انتشارات می‌باشد.

کاغذ گلاسه چسب‌دار نیز نوعی دیگر از این کاغذ می‌باشد که در تولید برچسب ها و لیبل های تبلیغاتی مورد استفاده است. نوعی دیگر از این کاغذ، فتو گلاسه است که در دو نوع مات و براق در صنعت عکاسی و برای چاپ عکس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروش کاغذ گلاسه

کاغذهایی که در بازار به فروش می‌رسد یا به صورت لول‌هایی است که به کاغذ بویینی معروف است و یا به صورت برگه هایی مربع مستطیل در ابعاد مختلف که همان‌طور که قبلا گفته شد بیشترین مصرف در ابعاد۶۰ * ۹۰ و ۱۰۰*۷۰ است که مورد استفاده چاپخانه ها و انتشارات خواهد بود.

واحد شمارش کاغذ بند است و هربند ۵۰۰ برگ کاغذ می‌باشد. و باتوجه به گرماژ کاغذ وزن یک بند کاغذ در ابعاد مختلف متفاوت است.

هزینه فروش کاغذ گلاسه براساس کیلو است. باید وزن هر برگ کاغذ خود را به دست آورید و برای این‌کار از فرمول زیر می‌توان استفاده نمود:

طول کاغذ استاندارد*عرض کاغذ استاندارد* گرم کاغذ استاندارد مورد استفاده/ ۱۰۰۰۰

تعرفه فروش کاغذ گلاسه

قیمت کاغذ گلاسه در حال حاضر با توجه قیمت دلار و با توجه به اینکه این کاغذها وارداتی هستند متغیر است . در حال حاضر می‌توان قیمت کاغذ گلاسه را  کیلویی ۲۵هزار تومان به بالا تخمین زد. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید میتوانید به چاپ مهدی زاده تماس برقرار کنید.

کاغذ گرماژ ابعاد برگ در بند وزن هربرگ به گرم وزن یک بند به کیلوگرم
گلاسه ۱۳۵ ۷۰*۱۰۰ ۲۵۰ ۵/۹۴ ۶۲۵/۲۳
گلاسه ۱۳۵ ۶۰*۹۰ ۲۵۰ ۹/۷۲ ۲۲۵/۱۸
گلاسه ۲۰۰ ۷۰*۱۰۰ ۱۲۵ ۱۴۰ ۵۲/۱۷
گلاسه ۲۰۰ ۶۰*۹۰ ۱۲۵ ۱۰۸ ۵/۱۳
گلاسه ۲۵۰ ۷۰*۱۰۰ ۱۲۵ ۱۷۵ ۸۷/۲۱
گلاسه ۲۵۰ ۶۰*۹۰ ۱۲۵ ۱۳۵ ۸۷/۱۶
درباره ما

مجتمع چاپ و صحافی محمّد با سابقه نزدیک به ۳۰ سال در این صنعت بزرگ توانسته اندوخته های بسیار ارزشمندی در جهت انجام هرچه بهتر سفارشات مشتریان به دست آورد، از جمله چگونگی به دست آوردن کیفیت بالا در انجام سفارشات، که کیفیت همواره سر لوحه این مجموعه و پرسنل آن بوده است.

لینک های ما

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

طراحی و بهینه سازی توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ oxteam