چاپ مجله افست

چاپ مجله افست

مجله هنوز هم در میان بسیاری از افراد جایگاه خاص خود را دارد. اگرچه فضای مجازی و دیگر رسانه‌های اینترنتی تا حدودی توانسته‌اند، از بازار فروش مجلات بکاهند؛ اما هنوز هم هر ساله نشریات و مجلات مختلفی توسط خوانندگان و علاقمندان آن‌ها  به انتشار و چاپ می‌رسد.

معمولاً اکثر مجلات پر تیراژ توسط چاپ افست به چاپ می‌رسند. زیرا هم دارای کیفیت و رنگ عالی می‌باشد و هم قابلیت چاپ بر روی هر نوع کاغذی را دارد (روغنی،گلاسه و …)

برای اطلاع از قیمت به روز و مشاوره در خصوص چاپ مجله افست با شماره ۰۹۱۲۱۵۷۳۱۸۵ و یا شماره ۷۷۴۵۲۲۲۴  ، ۷۷۲۴۲۹۱۵  تماس بگیرید.

مجله چیست؟

مجله یک نشریه خاص است، که در یک فاصله منظم زمانی منتشر می‌شود. مجلات با توجه به ویژگی خاص به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  • زمان: مجلات معمولاً به صورت هفتگی یا ماهانه به چاپ می‌رسند؛ ولی برخی مجلات نیز دو هفته یک بار و … منتشر می‌شود.
  • موضوع: مجلات معمولاً دارای موضوعات مختلفی هستند: هنری، فرهنگی، ادبی، تاریخی، اجتماعی، مذهبی، علمی، ورزشی، فنی و … که در زمان خاص خود منتشر می‌شوند.
  • ساختار: ساختار اصلی مجله شبیه کتاب است؛ و مانند کتاب‌ها باید صحافی شوند. اندازۀ صفحات مجلات متفاوت است و به صورت A4، A5، و گاهی A3 در نظر گرفته می‌شود. قطع مرسوم مجله، رحلی ۲۱ در ۲۸ سانتی‌متر است.

طراحی مجلات و چاپ مجله افست

ابتدا در مورد طراحی جلد مجله نکاتی را مدنظر داشته باشید؛ اولاً با توجه به موضوع مجله خود، شما باید ترکیبی از آیتم‌های تصویری و نوشتاری بر روی جلد را در نظر بگیرید. ثانیاً سعی کنید، تصویر و نوشته روی جلد خود را رنگی در نظر گرفته تا تأثیر بسیار زیادی در جلب نظر خوانندگان داشته باشد. اکثر مجلات پر تیراژ از طریق چاپ افست و دستگاه‌های آنها انجام می‌شود.

اگر می‌خواهید مجله شما خوانندگان همیشگی داشته باشد، باید بدانید که طراحی و داشتن تصاویر خیلی گویا‌تر و جذاب‌تر از متن و نوشتار است. ثانیاً: این نکته را در نظر داشته باشید که طراحی، نسبت به متن و سخنرانی دوام بیشتری در ذهن بیننده دارد؛ و او را به اندیشیدن ترغیب می‌کند.

بنابراین از عناصر گرافیکی و تصاویر بسیار خوبی در مجله خود استفاده کنید. چاپ افست به دلیل استفاده از هر دو طیف رنگی یا هر دو گروه رنگی (RGB و CMYK) دارای کیفیت بسیار خوبی است و به مراتب بهتر از چاپ دیجیتال خواهد بود؛ پس برای مجلاتی که دارای تصاویر رنگی است، کیفیت بالا و رنگ عالی مجله، می‌تواند در جلب نظر خوانندگان به شما کمک شایانی کند. تصاویر در چاپ افست بسیار با کیفیت است و شما می‌توانید با استفاده از یک طراح حرفه ای، کسی که بتواند طرح ارائه شده برای چاپ را با چهار گروه رنگی CMYK تنظیم کند بهره گیرید. همچنین طراح شما باید توانایی استفاده از تضاد رنگی بین تصاویر و نوشته‌های روی متن و پس‌ زمینه را به خوبی داشته باشد. در کنار همه این قابلیت‌ها باید تا حدودی با عناصر و مراحل چاپ نیز آشنایی داشته باشد، چنین فردی می تواند با طراحی مجله شما در جلب نظر خوانندگان  و بالا بردن تیراژ مجله به شما کمک کند.

اگر می‌خواهید مجله شما خوانندگان بسیاری داشته باشد، باید این نکات را درنظر بگیرید: طراحی و صفحه‌ آرایی متناسب با نوع مجله، انتخاب قطع مجله، تعداد صفحات، نوع کاغذ، روش چاپ و مواردی نظایر این‌ها همگی مسائل مهمی هستند، که در زمان طراحی و چاپ مجله باید به آن‌ها توجه کرد.

تیراژ مجلات و چاپ افست

مجله، یکی از رایج‌ترین محصولات چاپ افست هستند. به دلیل کیفیت خوب چاپ افست و صرفه اقتصادی در تیراژهای بالا از چاپ افست در مجلات می‌توان استفاده کنید. بسیاری از مجلات می تواند،گزینه خوبی برای چاپ افست باشند؛ مجلات مختلف علمی،اقتصادی ،ورزشی ،هنری و…اغلب به وسیله چاپ افست به چاپ می‌رسند.

همانطور که بارها به آن اشاره شده است ، چون در سیستم چاپ افست نقش اساسی با زینک هاست ، و تهیه این زینک‌ها زمانی بین پنج تا پانزده روز نیاز دارد، پس این سیستم چاپی نمی‌تواند پروژه‌هایی با تیراژ کم را پوشش دهد، معمولاً مجلاتی که حدود ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نسخه به بالا تیراژ دارند، توسط چاپ افست انجام می‌شوند تا در کنار صرفه اقتصادی برای چاپ‌ خانه، کار چاپ مجله نیز تمیز و با کیفیت تولید شود. اگر مجله شما دارای تیراژ پایین است می‌توانید چاپ دیجیتال را امتحان کنید.

اما چاپ افست برای مجلات پر تیراژ گزینه بسیار خوبی است بنابراین بسیاری از مجله‌های عمومی و معتبر که دارای تیراژ بالا هستند، با افست چاپ می‌شوند؛ اما مجله‌های تخصصی و یا مجلاتی که مربوط به ارگان و یا سازمان خاص هستند، دارای تیراژ کم می‌باشند پس بهتر است با چاپ دیجیتال، چاپ ‌شوند.

نوع کاغذ و چاپ افست

 یکی از مهم‌ترین عناصر چاپ مجله، جنس کاغذی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. و یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های چاپ افست این است که عمل چاپ نه تنها بر روی هر کاغذی انجام می‌شود، بلکه می‌توان عمل چاپ را روی پارچه و فلزات و پلاستیک نیز انجام داد. بنابراین برای چاپ مجلات معمولاً از کاغذهای تحریر و گلاسه برای صفحات و تحریر و گلاسه و کتان برای جلد مجله استفاده می‌شود. اکثر مجلات در اندازه A4 به چاپ می‌‌رسند؛ ولی اندازه کاغذ در مجلات امری سلیقه‌ای می‌باشد. گاهی A4 و یا حتی کوچکتر و گاهی در قالب A3 به چاپ می‌رسند.

شناسنامه مجله

صفحه اول مجله، در حقیقت شناسنامه آن است و در آن عناوینی مثل: نام صاحب‌ امتیاز، سردبیر، مدیر مسئول، هیئت تحریریه و اطلاعات تماس و آدرس مجله در آن درج شده است. علاوه بر این اطلاعاتی از قبیل عنوان، شماره، تاریخ، دوره یا سال انتشار، تعداد صفحات، قیمت و عناوین که معمولاً در هر شماره مجله وجود دارد، نیز به چاپ می‌سد. دربسیاری از مجلات، چند صفحه اول و آخر آن‌ها را به تبلیغات اختصاص می‌دهند.

برای اطلاع از قیمت به روز و مشاوره در خصوص چاپ مجله افست با شماره ۰۹۱۲۱۵۷۳۱۸۵ و یا شماره ۷۷۴۵۲۲۲۴  ، ۷۷۲۴۲۹۱۵  تماس بگیرید.

هزینه برآورد شده چاپ مجله افست

در زمان برآورد هزینه چاپ مجله عوامل مختلفی بررسی می‌شود، که مهم‌ترین ‌آن ها عبارتند از: نوع کاغذ، تعداد صفحات، قطع مجله، نوع کاغذ جلد، نوع صحافی، تیراژ و رنگ و … محاسبه می‌شود.

در هنگام صفحه‌ آرایی یک مجله به مواردی مانند: تعداد صفحات، محتوای تصویری و متنی، فضای سفید، عناوین، اندازۀ نوشته‌ها و … توجه بسیار می‌کنند. معمولاً، پس از اتمام مراحل طراحی و صفحه‌بندی مجله، یک نسخه ابتدایی از مجله چاپ می‌شود تا اگر مشکلی داشته باشد، قبل از چاپ افست آن هم به شکل انبوه، برطرف شود.

درباره ما

مجتمع چاپ و صحافی محمّد با سابقه نزدیک به ۳۰ سال در این صنعت بزرگ توانسته اندوخته های بسیار ارزشمندی در جهت انجام هرچه بهتر سفارشات مشتریان به دست آورد، از جمله چگونگی به دست آوردن کیفیت بالا در انجام سفارشات، که کیفیت همواره سر لوحه این مجموعه و پرسنل آن بوده است.

لینک های ما

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

طراحی و بهینه سازی توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ oxteam