چاپ کتاب

با گسترش علم و فناوری و ظهور نسخه‌های دیجیتال کتاب، هنوز هم نسخه‌های چاپی کتاب‌ها، جایگاه ویژه‌ای دارند و کتاب دوستان نسخه‌های چاپی را به نسخه دیجیتال ترجیح می‌دهند.

دستگاه های چاپ کتاب

چاپ کتاب به دو روش افست و دیجیتال انجام می‌شود و هر یک از روش‌های نامبرده دارای دستگاه‌های متفاوتی هستند که این دستگاه‌ها کارکردهای مختلفی دارند. از دستگاه های چاپ کتاب دیجیتال می‌توان به دستگاه‌های جوهر افشان، لیزری، حرارتی، تصعید رنگ اشاره کرد از دستگاه‌های چاپ افست نیز می‌توان به دستگاه‌های ۲ ورقی و ۴.۵ ورقی اشاره کرد. دستگاه‌های ۲ ورقی با اندازه ۷۰*۵۰ سانتی متر از متداول ترین دستگاه‌های افست در ایران است. دستگاه‌های ۴.۵ ورقی از بزرگ‌ترین سایزها برای چاپ افست می‌باشند و برای پروژه‌هایی که تیراژ و سایز بالایی دارند از این دستگاه استفاده می‌شود
چاپ کتاب 3
چاپ کتاب

چاپ کتاب افست

چاپ کتاب 1

چاپ کتاب دیجیتال

مراحل چاپ کتاب

در مرحله اول بایستی محتوای کتاب نوشته و یا ترجمه شود، پس از آماده سازی اولیه کتاب، صفحه آرایی و ویراستاری کتاب باید انجام شود تا مشکلات نگارشی و ایرادات علمی برطرف گردد. در مرحله سوم دریافت شابک و فیپا الزامی است و در مرحله بعدی نویسنده و ناشر اقدام به دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌نمایند. پس از دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد نوبت انتخاب نوع چاپ می‌باشد که براساس تیراژ می‌توانید یکی از دو نوع چاپ افست و یا دیجیتال را انتخاب نمایید که این مورد بسته به نظر و پیش بینی نویسنده و ناشر براساس تعداد فروش کتاب دارد، در صورتی که قرار است کتاب در تیراژ پایین چاپ شود، از روش دیجیتال و در صورتی که نیاز به کتاب با تیراژ زیاد است می‌توانید از روش افست استفاده نمایید. در پایان پس از چاپ کتاب ناشر چند نسخه از کتاب چاپ شده را برای وزارت فرهنگ و ارشاد ارسال می‌نماید.
چاپ کتاب 5

مقالات

درباره ما

مجتمع چاپ و صحافی محمّد با سابقه نزدیک به ۳۰ سال در این صنعت بزرگ توانسته اندوخته های بسیار ارزشمندی در جهت انجام هرچه بهتر سفارشات مشتریان به دست آورد، از جمله چگونگی به دست آوردن کیفیت بالا در انجام سفارشات، که کیفیت همواره سر لوحه این مجموعه و پرسنل آن بوده است.

لینک های ما

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

طراحی و بهینه سازی توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ oxteam