چاپ مجله

با گسترش فناوری و وجود مجله‌های اینترنتی هنوز هم مجلات چاپی رنگی در زمینه‌های مختلف زیبایی، ورزشی، فرهنگ و هنر و ... طرفداران خاص خود و جایگاه ویژه‌ای را دارند.

دستگاه های چاپ مجله

مجلات براساس تیراژ و فاصله انتشار (یک ماهه، شش ماهه و ...) که به آنها ماهنامه گفته می‌شود به دو روش دیجیتال و افست به چاپ می‌رسند. هر یک از روش‌های نامبرده دستگاه های مختلفی دارند. برای مثال از جمله دستگاه‌های پر کاربرد چاپ دیجیتال می‌توان به دستگاه‌های جوهر افشان، لیزری، حرارتی، تصعید رنگ اشاره کرد. از متداول ترین دستگاه‌های چاپ افست می‌توان دستگاه‌های ۲ ورقی و ۴.۵ ورقی اشاره کرد. دستگاه‌های ۲ ورقی با اندازه ۷۰*۵۰ سانتی متر از متداول ترین دستگاه‌های افست در ایران است. دستگاه‌های ۴.۵ ورقی از بزرگ‌ترین سایز برای چاپ افست می‌باشند که بسته به نوع مجله می‌توان یکی از دستگاه‌های نامبرده را به کار گرفت.

چاپ مجله افست

چاپ مجله دیجیتال

مراحل چاپ مجله

مجلات از جمله نشریه‌های چاپی با هدف‌های مختلف تبلیغات، سرگرمی، آموزش و اطلاع رسانی بوده که مرحله‌ی اول چاپ مجله نیز مانند سایر نسخه‌های چاپی، طراحی است و این مراحل تقریباً مشابه به چاپ کتاب است. در طراحی مجله بایستی به عواملی همچون اندازه مجله، تیراژ مجله، نوع کاغذ، صحافی و رنگ دقت نمایید. پس از انجام طراحی براساس موارد گفته شده نوبت به انتخاب روش چاپ می‌رسد که روش‌های چاپ بستگی به نوع تیراژ انتخابی شما دارد. در صورتی که قرار است مجله در تیراژ پایین چاپ شود، از روش دیجیتال و در صورتی که نیاز به مجله با تیراژ بالا است می‌توانید از روش افست استفاده نمایید. اغلب امروزه برای چاپ مجله از روش دیجیتال استفاده می‌کنند تا علاوه بر کیفیت و سرعت، در صورت اعمال تغییرات در برخی صفحات مجلات بتوانند با هزینه کمتر نسخه‌های جدیدی را به چاپ برسانند.

مقالات

درباره ما

مجتمع چاپ و صحافی محمّد با سابقه نزدیک به ۳۰ سال در این صنعت بزرگ توانسته اندوخته های بسیار ارزشمندی در جهت انجام هرچه بهتر سفارشات مشتریان به دست آورد، از جمله چگونگی به دست آوردن کیفیت بالا در انجام سفارشات، که کیفیت همواره سر لوحه این مجموعه و پرسنل آن بوده است.

لینک های ما

در شبکه های اجتماعی همراه ما باشید

طراحی و بهینه سازی توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ oxteam